Dolnośląskie – najśmieszniejsze nazwy miejscowości województwa cz. 4.

Dolnośląskie – najśmieszniejsze nazwy miejscowości województwa cz. 4.

29 lipca 2018 0 By slawomirpartyka.com.pl

DOLNOŚLĄSKIE – najśmieszniejsze nazwy miejscowości.

Wiele kolorytu i  budzących uśmiech na twarzy jest w nazwach miejscowości i klubów  w Polsce. Nie brakuje takich  miejscowości na terenie województwa dolnośląskiego. Czy znacie takie miejscowości?

Wygwizdów – kolonia Ścinawki Dolnej w woj. dolnośląskim, w pow. kłodzkim, w gminie Radków

Stary Łom wo j. DOLNOŚLĄSKIE

– Stary Łom –  (niem. Altenlohm) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie legnickim, w gminie Chojnów, wzmiankowana już w 1175 roku.

źródło: /joemonster.org/

Dziadowa Kłoda (niem. Kunzendorf bei Groß Wartenberg[2]) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie oleśnickim, w gminie Dziadowa Kłoda.

Stolec (tolec (niem. Stolz[) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim, w gminie Ząbkowice Śląskie. Największa wieś w rejonie Ząbkowic Śl., której początki sięgają I poł. XIII w. Nazwa wsi pochodzi od staropolskiego „stolicz”, oznaczającego stolicę otaczającego terenu.

Tworzymirki – Tworzymirki – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie milickim, w gminie Milicz.

Dolnośląskie – Tworzymirki w gminie Milicz.

Grzędy (niem. Mittelkonradswaldau[) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim, w gminie Czarny Bór, u podnóża Krzeszowskich Wzgórz w Kotlinie Kamiennogórskiej oraz Pasma Lesistej i Czarnego Lasu (Góry Kamienne) w Sudetach Środkowych. Husaria Grzędy Klasa B 2018/2019, grupa: Jelenia Góra I

Odznaka na 10 lecie klubu

Kłopotów (do 1945 niem. Klaptau) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie lubińskim, w gminie Lubin.  Klub piłkarski Transportowiec  Kłopotów Klasa A 2018/2019, grupa: Legnica II

źródło: joemonster.org

Wielka Lipa (niem. Groß Leipe) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie trzebnickim, w gminie Oborniki Śląskie. Sokół Wielka Lipa IV liga 2018/2019, grupa: dolnośląska (wschód)

TWITTER:  @Sl_Partyka    INSTAGRAM @slawomirpartyka.com.pl   FACEBOOK @slawek.partyka