Jedenastka aplikacji na smartphone.

Jedenastka aplikacji na smartphone.

04/12/2014 0 przez slawomirpartyka.com.pl

Dziś już mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie bez telefonu dotykowego, praktycznie już nikomu nie przeszkadzają częste ładowania. Aplikacje dostępne wydaja się być nieograniczone, są tak różnorodne i ciekawe, że każdy może wybrać coś dla siebie. Dlatego chciałbym przedstawić Wam jako ambasador marki Gin Lubuski kilka moim zdaniem ciekawych aplikacji, z których chętnie korzystam, być może i Wam przypadnie coś do gustu :) z mojej Jedenaski .

1. Klawiatura ekranowa TouchPal – Free Emoji Keyboard Szybkie pisanie tekstów to podstawa w korzystania ze smartphone’ów dlatego takie zadanie ułatwi nam ta aplikacja. Wystarczy przeciągać palcem po klawiaturze od litery do litery by napisać słowo. Jest też w tej aplikacji opcja przewidywania słów tzn. słowo pojawi się przy literze od której zaczęliśmy wprowadzanie, przeciągając je do spacji wstawia się automatycznie. Program umożliwia również głosowe wprowadzenie wyrazów.

2. Paliwko. Paliwko | Ceny Paliw, Stacje Nie wszyscy posiadają wiedzę o istnieniu bazy stacji benzynowych i aktualnych cen paliwa. Ta aplikacja w łatwy sposób przekazuje nam tę wiedzę. Dzięki GPS można odszukać odpowiednią stacje według preferencji takich jak np. cena, odległość, rodzaj paliwa. Uważam, ze to niezbędna aplikacja dla kierowców.

 

3. Birthdays – Free /Urodziny/.Muzurisana UG (haftungsbeschränkt)

Nikt nie lubi jeśli ktoś bliski zapomniana o jego urodzinach, chyba każdy lubi prezenty, życzenia i spotkania towarzyskie. By nie zapominać o ważnych wydarzeniach, rocznicach, urodzinach bliskich – wystarczy ta aplikacja, która automatycznie pobierze datę urodzenia i po odpowiednim ustawieniu przypomni o uroczystości w danym momencie. Dzięki temu o wszystkim będziesz pamiętać:)

4. Tune In . Często słucham radia, czasem jednak nie mam możliwości odszukania stacji. Dzięki tej aplikacji nie mam z tym problemu, radioodbiornik sam przychodzi do mnie. Przy połączeniu internetowym można słuchać w dowolnym miejscu swojej ulubionej stacji.

5. Instamark. Odpowiednia aplikacja dla miłośników fotografii, dla tych którzy często robią zdjęcia telefonem, wysyłają je i umieszczają na blogu lub social media. Aplikacja umożliwia modyfikację zdjęć, można nanosić na nie np. swój znak wodny.

6.Flashscore/Livescore. Każdy kto ogląda mecze lub śledzi poczynania swojej ulubionej ligi lub drużyny, koniecznie musi zaopatrzyć się w tę aplikację. Wybieramy dyscyplinę, oznaczamy gwiazdką dane spotkanie i aplikacja poinformuje nas o wydarzeniach z boiska. Jest to jedna z moich ulubionych aplikacji, pozwala mi być na bieżąco w sporcie, nawet gdy nie mam możliwości oglądać meczu.

7. Gra Flick Kick Football Legends PIKPOK

jest to gra zręcznościowa. Polega na odbieraniu piłki i podaniu, ruchy wykonujemy na panelu dotykowym. Niby proste ale poziom wzrasta i coraz bardziej wciąga. Gra urozmaicona jest o  ligi, turnieje, można kupować „karty” zawodników. Wciągająca :)

8. Busuu lub Duolingo – języki . Aplikacja uczy języków w fajny, lekki sposób, zadania z dopasowaniem, pisaniem, układaniem wyrazów etc. Ten zestaw zalecałby wszystkim uczniom a także tym co chcą odświeżyć swój warsztat.

9. Dziennik wagi.

Bartosz Gadzala. Bardzo prosta aplikacja notująca nasza wagę. Nie potrzeba kartki papieru wystarczy wpisać dane do aplikacji. Łatwo i szybko. Polecam dla wszystkich ćwiczących i dążących do bycia fit. Warto monitorować swoją wagę.

10. Best Gym . Aplikacja kładzie duży akcent na ćwiczenia na siłowni. Możemy ułożyć sobie zestaw ćwiczeń a także go urozmaicać np. biceps – jedna partia mięśni może być ćwiczona różnymi przyrządami w różnym układzie. Aplikacja daje dużą różnorodność i wybór.

11. Yanosik to nawigacja i informator o wydarzeniach na drodze jednocześnie. W prosty sposób można poinformować innych użytkowników aplikacji np. o wypadku, fotoradarze, kontroli radarowej, zagrożeniu, patrolu policji etc. Poza tym w prosty sposób ułatwia nawigację po trasie której np. nie znamy.

Świat aplikacji i nowych technologii rozwija się cały czas. Mamy bardziej wymyślne telewizory, samochody, telefony i aplikacje. Obecnie możemy za pomocą sieci nastawić pralkę, zmywarkę, lodówkę. Część z aplikacji jest potrzebna i ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym świecie, warto więc wykorzystywać nowe technologie w życiu codziennym. Ja osobiście bardzo polecam powyższą „11-stkę”. Codziennie korzystam przynajmniej  z kilku aplikacji w zależności od potrzeby. Dla osób mobilnych cześć tych „apek” będzie od dziś niezastąpionym narzędziem.

cz.II http://slawomirpartyka.com.pl/lifestyle/11-aplikacji-na-android-cz-ii/

 

@Sl_Partyka