LechConference2017 Poznań #dlaTrenera (video)

LechConference2017 Poznań #dlaTrenera (video)

16/01/2018 0 przez slawomirpartyka.com.pl

LechConference2017 – już po raz ósmy do Poznania przybyło 1000 trenerów na kolejną edycję Lech Conference. W  grudniu 2017 roku w stolicy Wielkopolski pojawili trenerzy m.in. Czesław Michniewicz i Jacek Magiera, a także szkoleniowcy zza granicy.

Pozostałymi prelegentami  LechConfrence2017 byli : Sally Needham (The FA), Nenad Bjelica (KKS Lech Poznań), (Rehasport Clinic)  Monika Grygorowicz  Józef Napierała  Andrzej Pyda,Stephen Torpey, Rafał Ulatowski, Karol Kikut, Jakub Grzęda (KKS Lech Poznań): InGlenn van der Krann ( Feyenoord Rotterdam ) .

 

Harmonogram

Cytaty konferencji:

Karola Klimczak Jeśli od podstaw szkolenia będzie większa jakość, to finalnie jakość piłki ogółem zacznie się podnosić. 

Stephen Torpey z Manchesteru City „Przewidywalność oznacza porażkę”

Ciekawe porównanie użył Cz. Michniewicz „Ten kto przyjechał dzisiaj do Poznania przy pomocy nawigacji, to za rok ponownie będzie musiał jej użyć, zamiast skorzystać z mapy i doświadczenia, podobnie jest z pracą trenera”  Lechconference2017

Fajnego zdania użyła trenerka Sally Needham z angielskiego FA na temat szkolenia dzieci. „Trener musi pamiętać, że ten mały człowiek przede wszystkim jest dzieckiem, a dopiero w dalszej kolejności piłkarzem” #LechConference.

Decyzyjność i świadomość działań na boisku to jest bardzo ważna. Samodzielne analizowanie swoich działań na boisku i na tej podstawie dokonywanie najlepszych rozwiązań. Rozwój tego aspektu  osiąga się nawet poprzez pozostawienie wyboru drużyn i ich podziału małym chłopcom (bez ingerencji trenera.)

„Chodzi o to by dać im jak największą swobodę w działaniu, zwłaszcza od 3 do 11 roku życia, bo wtedy ich mózgi chłoną jak gąbki, co zresztą udowadniała prezentując krótki wykład… z neurologii. Mówiła w nim o rozwoju mózgu dziecka od płodu do 11 roku życia i wpływie tego na postrzeganie, przez młodego zawodnika, uczestnictwa w zajęciach sportowych. Tak – w takim kierunku idzie szkolenie trenerów na zachodzie. ” laczynaspasja.pl .

Torpey z  Manchesteru City opowiadał o zajęciach 1 w miesiącu  w których wspólnie grają zawodnicy z roczników od U-6 do U-11. Gdzie piłkarze dobierani są wg wzrostu i wagi. Zawodnicy z młodszych roczników, próbują się w grze ze starszymi , a ci mniejsi gabarytowo toczą boje z młodszymi. Cel –  pozbycie się strachu przed silniejszymi i starszymi zawodnikami.

W City do 11 roku życia, to maksymalnie 3 jednostki treningowe plus mecz. Sally Needham. „Chcemy dać dzieciom czas na inne zajęcia, na bycie z rodziną, z przyjaciółmi. Na szukanie innych aktywności sportowych. Na treningach dajemy im jak najwięcej elementów gry, bo z tego mają radość. Niech radzą sobie sami i podejmują decyzje. Niech też uczą się współżyć w grupie ze sobą”.

(RehaSport) Monika Grygorowicz – Profilaktyka uszkodzeń narządu ruchu w piłce nożnej – co stosować i dlaczego warto to robić..

Pani Monika podała konkretny program, zatwierdzony  przez FIFA, z którego można profilaktycznie korzystać co skutecznie  obniżały urazowość u dzieciaków. (Zachęcała do odwiedzenia http://www.naukowastronafutbolu.pl)

poster_11plus_kids do pobrania PDF