Nauka uderzenia piłki wewnętrzną częścią stopy.

Nauka uderzenia piłki wewnętrzną częścią stopy.

01/01/2021 0 przez slawomirpartyka.com.pl

Jedynym sposobem, aby nauczyć się techniki uderzenia w tym podania to powtarzalność tego ruchu tysiące razy. Jest to „abecadło piłkarskie” bez którego gra na wysokim poziomie nie ma miejsca, ważnym aspektem jest  ćwiczenie tego elementu każdego dnia lewą i prawą nogą – od krótkich  przez średnie do dużych odległości. Kluczowym elementem jest by  metodycznie nauka odbywała się od łatwych elementów do trudniejszych (stopniowanie trudności).

Uderzenia piłki wewnętrzną częścią stopy obiema stopami sprawia, że jako zawodnik ​​jesteś znacznie lepszym piłkarzem, a bycie świetnym podającym to umiejętność piłkarska, której każdy trener na świecie chce od swoich zawodników. Warto zwrócić uwagę że 99% zagrań jest za pomocą stopy  i to bardzo ważny element w nauczaniu.  W trakcie  całego meczu piłkarz jest tylko kilka minut przy piłce. Częste popełnianie błędów w uderzeniach/podaniach w trakcie meczu może powodować zamianę takiego zawodnika.

Nauka uderzenia piłki wewnętrzną częscią stopy.

Nauka uderzenia piłki wewnętrzną częscią stopy.

Jeśli chcesz zostać uznanym za dobrego podającego musisz opanować tą technikę do perfekcji obiema stopami.  Jest to świetny punkt wyjścia by zostać dobrym zawodnikiem. Godnym uwagi jest  literatura dotycząca nauczania techniki piłkarskiej. Z pewnością można odszukać wiele materiałów dostępnych na Akademii Wychowania Fizycznego, czy przygotowane przez Polski Związk Piłki Nożnej. Jedną z pozycji która opisuje szczegółowo krok po kroku nauczanie techniki to „ABC młodego piłkarza. Nauczanie techniki” autorstwa Prof. Jerzego Talagi.  Sienkiewiczem futbolu tak można scharakteryzować trenera dodać legenda i guru niemal wszystkich polskich trenerów. Wykładowca akademicki, wychowawca ośmiu selekcjonerów.

 

„Przy uderzeniu piłki wewnętrzną częścią stopy powierzchnia uderzenia rozpoczyna się od podstawy palca dużego palca, przez obszerną wew. powierzchnię stopy poniżej kostki aż do pięty. ” J.Talaga

Na koniec krótka instrukcja video jako to wykonać. Jeśli pojawią się jakieś pytania proszę o komentarze .

 

TWITTER:  @Slawek_Partyka    INSTAGRAM @slawomirpartyka.com.pl   FACEBOOK @slawek.partyka