Pomorskie – ciekawe nazwy miejscowości i klubów sportowych. cz.1

Pomorskie – ciekawe nazwy miejscowości i klubów sportowych. cz.1

08/04/2021 0 przez slawomirpartyka.com.pl

Na poznanie ciekawych miejsc czy miejscowości nie trzeba wybierać się na dalekie podróże zagraniczne. Polska, województwo Pomorskie oferuje miejsca które mogą zainteresować każdego.

Blue Cafe  w jednym ze swoich utworów śpiewało „Jestem słodka, Daję niebo. Jestem gorzka, Daję piekło „. Podobnie jest też z woj. pomorskim. Daje Piekło i Niebo równocześnie :D.  Możemy również się natknąć na historie klubów piłkarskich sięgających 1921 roku . Ciekawą atrakcją może być dotarcie do jednego z najmniejszych miast polski które mieści się na terenie województwa.

Sport

Węsiory ( j. kaszub. Wãsorë) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Sulęczyno na Pojezierzu Kaszubskim przy drodze wojewódzkiej nr 228.Miejscowość znajduje się na turystycznym szlak turystyczny zielony Szlaku Kamiennych Kręgów.  (źródło Wikipedia)

Klub Sportowy Potęga Węsiory założony w 2005 roku – w sezonie 2016/17 nie uczestniczy w rozgrywkach.
Skórcz niem. (Skurz) – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim.

Szpak Skórcz Klasa B 2016/2017, Malbork V (Klasa A 2020/2021, grupa: Gdańsk III)
poniżej szyld  sklepu z tej miejscowości

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Barbra Z Szym (@barbraszym)

Sławek Borzechowo  Klasa A 2020/2021, grupa: Gdańsk III

„Nazwa klubu związana jest z mieszkańcem z tej miejscowości oraz tragicznym wydarzeniem sprzed lat z jego udziałem. Był on marzycielem i jednym z inicjatorów założenia zespołu piłkarskiego. Wraz z innymi zapaleńcami snuł wizję zbudowania w Borzechowie boiska i założenia klubu. Nie uczestniczył w pełnej realizacji marzeń. Kiedy jechał motorem na ligowy mecz do swojego klubu, zginął w wypadku. Dla upamiętnienia kolegi nadano klubowi nazwę „Sławek” źródło (http://slawekborzechowo.5v.pl)

Nazwy miejscowości

Pomyje – wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim
Pieski – (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Piesczi) – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim,
Małe Swornegacie (kaszb. Małé Swòrnégace lub też Nowé Swòrnégace, Stëpórc, niem. Neu Schwornigatz) – wieś kaszubska  w powiecie chojnickim, w gminie Chojnice.

sadistic pl Małe Swornegacie

 • Piekło

fot. Agnieszka & W³odek Biliñscy Piekło

 • Krzywe Koło (niem. Kriefkohl) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Suchy Dąb na obszarze Żuław Gdańskich.Wieś jest siedzibą sołectwa Krzywe Koło, w którego skład wchodzi również miejscowość Krzywe Koło (kolonia).
 • Pomorskie

  źródło: joemonster.org

  Swornegacie – wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Chojnice, w krainie historycznej Kaszuby.

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Anastazja (@redrossey)

TWITTER:  @Slawek_Partyka    INSTAGRAM @slawomirpartyka.com.pl   FACEBOOK @slawek.partyka