Reprezentacja Polski na Tarczyński Arena we Wrocławiu.

Reprezentacja Polski na Tarczyński Arena we Wrocławiu.

31/05/2022 0 przez slawomirpartyka.com.pl

Reprezentacja Polski już 1 czerwca 2022r. podejmie Walię w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Narodów UEFA 2022/23.

Wrocław

Będzie to 13 spotkanie Reprezentacji Polski na stadionie w Stolicy Dolnego Śląska. Wrocławski stadion gościł piłkarską Reprezentację Polski już 12 razy. Dotychczas obiekt ten był świadkiem 4 zwycięstw, 4 remisów i 4 porażek.  Najbardziej okazałym wynik to ten z 26.03.2016 roku  w meczu towarzyskim z Finlandią oraz ostatnie zwycięstwo 14.10.2020 w Lidze Narodów 20/21  z Bośnia i Hercegowina 3:0.

Walia

Reprezentacja Polski ma korzystny bilans meczów z Walią, z którą przegrała zaledwie raz, w 1973 roku. Biało-czerwoni wygrywali natomiast pięciokrotnie, a dwa razy padł remis. Ostatni mecz naszej drużyny narodowej z Walią został rozegrany w 2009 roku. Podopieczni Leo Benhakkera towarzysko zwyciężyli 1:0 po trafieniu Rogera Guerreiro.

Skład – Kto powinien wystąpić w podstawowym składzie w spotkaniu we Wrocławiu?

Gramy z Walią pół roku przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Katarze.  Będziemy jeszcze mieli trochę nowego sezonu przed Katarem ale warto selekcjonować. Na  obecną chwilę są zawodnicy, po kontuzjach lub średnich  sezonach. Na Ligę Narodów powinni zagrać najlepiej dysponowani bez względu na wiek i doświadczenie czy ligę. Dla pozostałych  uważam że te powołania to impuls do pracy by mieć szansę na wyjazd. Analizując % minut rozegranych  w lidze poniżej zestawienie graczy z największym procentem minut w  swojej klubie w meczach ligowych.

** suma minut w sezonie 2021/22

Bramkarze:
Mamy do dyspozycji czterech bramkarzy w tym 3 którzy rozegrali  ponad 35 meczów w sezonie. Szczęsny,  Skorupski, Grabara- Średnia liczba minut tych trzech GK to 94%.  Drągowski zaniża średnią ale mimo to razem tych minut mają   dużo 74%.
OBROŃCY :
7 najczęściej grających obrońców w minionym sezonie . Liderem wśród rozegranych minut jest gracz Legii Mateusz Wieteska który spędził 4400 minut na boisku daje mu to prawie 50 spotkań po 90 minut na sezon.  W grupie najwięcej grających obrońców są:Cash, Kun,  Bednarek, M.Kamiński, Kiwior, Bereszyński

Najwięcej grający pomocnicy Reprezentacji Polski

POMOCNICY:
8 najbardziej ogranych pomocników to Kamiński, Frankowski,Klich, Żurkowski, Zieliński, Krychowiak, D.Szymański, S. Szymański,  ich średnia minut z ligi to 69%.
NAPASTNICY:
Sam Lewandowski ma 96% minut z ligi plus minuty z pozostałych rozgrywek. Suma to 4000 minut  50 bramek.
 Pozostali napastnicy Świderski, Buksa, Milik, Piątek razem mają 7000 minut [46 bramek]  i średnio  1700′.
Reprezentacja Polski - nawięcej grający w sezonie 2021/22.

Najwięcej grająca 11 z powołanych.