Trening indywidualny – Czy możesz być lepszym piłkarzem ❓

Trening indywidualny – Czy możesz być lepszym piłkarzem ❓

03/01/2023 Wyłączono przez slawomirpartyka.com.pl

Zawodowi sportowcy treningi odbywają codziennie. W każdym dniu pracują nad tym by być najlepszym .

Na przełomie lat w których prowadzę treningi indywidualne miałem możliwość współpracy z zawodnikami i zawodniczkami  z Polski i kilku zakątków Europy.  Cele zajęć były bardzo zróżnicowane od powrotów po kontuzjach,  przez naukę/doskonalenie  elementów technicznych po przygotowanie do testów/egzaminów selekcyjnych.

Piłkarskie legendy,  Maradona, Ronaldinho, Messi, Cristino Ronaldo, Modrić– wszystkich łączy jedna podstawowa cecha – umiejętności.

Dotarcie na najwyższy poziom to nie jest łatwa droga. Tak może powiedzieć  zawodniczka z którą współpracowałem. Małgorzata Lichwa która zagrała w Ekstralidze kobiet i Reprezentacji  Polski U-17 oraz uczestniczka Ligi Mistrzyń. Obecnie zawodniczka GKS Katowice

Każda osoba z  którą miałem  możliwość współpracować  miała swoje cele.  Budowanie świadomości  to bardzo ważny element do pracy nad sobą.

Bycie najlepszym na pewno jest możliwe bez względu na miejsce zamieszkania.

W rezultacie nieważne gdzie obecnie mieszkasz, czy jest to duże miasto, czy mała wieś, przede wszystkim najważniejsze, aby regularnie ćwiczyć.W Polsce  mamy obecnie ponad 22000 trenerów piłki nożnej z uprawnieniami UEFA oraz z uprawnieniami  z AWF [instruktor, trener II i I klasy oraz trener klasy mistrzowskiej].  Warto by było wykorzystać wszystkich którym zależy by nasza Reprezentacja  rosła w siłę a żaden talent się nie zmarnował…

W 2023 roku  mamy około 24 tysięcy trenerów.

Każde dziecko/zawodnik potrafi korzystać z telefonu komórkowego a sieć 4G  LTE/5G pozwala na rozmowy video itp.  Kontakt/konsultacje z trenerami są uproszczone i są na wciągnięcie ręki wystarczą tylko chęci. W poszukiwaniach trenera warto zwrócić uwagę czy taka osoba posiada :

Powinniśmy tworzyć takie środowisko do nauki, które będzie rozwijać każdego.

Trening

Dużo można wypracować w treningu sam na sam ze sobą. Ważne by wiedzieć jak to robić i nie powielać błędów. Współpracuje na co dzień z zawodnikami z Polski, ale byli też tacy, którzy na trening do Wrocławia podróżowali z różnych zakątków Europy, w wyniku przedstawiam grafikę.

Trening indywidualny - mapa zawodników którzy uczestniczyli w treningach indywidualnych.

Trening indywidualny – mapa zawodników którzy uczestniczyli w treningach indywidualnych.

Treningi indywidualne

są uzupełnieniem zajęć grupowych w klubie. To zajęcia  w małych grupach lub indywidualnie. Bardzo dużą zaletą takich zajęć jest możliwość skupienia się na poszczególnych elementach. Indywidualizacja zajęć pozwala na monitorowanie postępów i wskazaniu elementów nad którymi trzeba popracować.

Jak wyglądają przykładowe treningi indywidualne?

KORZYŚCI:

  • szybkość reakcji
  • szybkie podejmowanie decyzji,
  • orientacja przestrzenna
  • koordynacja wzrokowo ruchowa
  • Wzrost kreatywności
  • Wzrost umiejętności technicznych

 

https://twitter.com/APMiedziLegnica/status/1465994422672367625

 

Kontakt:

Jeśli pojawią się pytania zapraszam do kontaktu.

social media