Wisan w finale Pucharu Polski na Podkarpaciu.

Wisan w finale Pucharu Polski na Podkarpaciu.

21/05/2015 0 przez slawomirpartyka.com.pl

Bardzo mnie cieszy fakt że KS Wisan Skopanie zagra w finale Podkarpackiego ZPN. 60-lecie klubu które wypada na 2015 r. jestem idealnyą chwilą by  wygrać ten finał i grać dalej.

Wisan

Jestem wychowankeiem „Firanek” spędziłem tam wiele lat. Klub powstał w 1955r. przy zakładzie Fabryki Firanek Wisan. Jak większość klubów w regionie Stal Mielec, Stal Stalowa Wola, Siarka Tarnobrzeg, Tłoki Gorzyce kluby przyzakładowe już od dawna  nie mają „mocy” na grę na wysokim szczeblu. Kto pamięta że Mielec miał Mistrza Polski?! Kto pamięta zespół z Podkarpacia  który grał w najwyższej lidze w kraju?Podkarpacie zapomniane jest na piłkarskiej mapie kraju!!

Po awansie 2010/11 rok

Klub swój najlepszy okres datuje na czas 1994-2000 r. później była tylko równia pochyła, brak finansów  mocno ograniczył graczy z „zewnątrz” i grał wychowankami. W sezonie 2010/2011   Wisan powrócił do klasy okręgowej. Dziś mija 15 lat od „tłustych” lat. Klub nie ma za wiele finansów, a zawodnicy grają dla siebie i sympatyków przychodzących na mecze. Cześć wychowanków po awansie rozjechała się na „4 strony świata”, studia, praca, ,kontuzje… Większość obecnej kadry jest „miejscowa” Trener prawie cały czas ten sam,  przelewa swoje doświadczenie na zawodników. Własnie w tej chwili pisze się nowa historia klubu. Życzę  finału na Narodowym! 😀

Finał – 27 maja, 10 czerwca

Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim:

Mecz nr. 1: Wisan Skopanie – Resovia Rzeszów 27 maja godz. 17.00
Mecz nr. 2.: Resovia Rzeszów – Wisan Skopanie 10 czerwca godz. 17.00