Wroclawskie podwórko od kuchni groudhoopera

Wroclawskie podwórko od kuchni groudhoopera

31/10/2015 0 przez slawomirpartyka.com.pl

Wroclawskie odkrywanie…

Pierwsze kluby piłkarskie na polskich ziemiach powstały w roku 1895 w Łodzi (Touring Club Lodz)następny był w Legnicy (ATV 1986 Liegnitz). W 1897 roku we Wrocławiu założono dwa najstarsze kluby w mieście (SV Blitz Breslau i VfR 1897 Breslau). W 1903 roku został założony klub w Gdańsku (FC Danzig), oraz w Raciborzu (SV Ratibor 03).

 

Wrocławskie skarby ul.Skarbowców

Wroclawskie skarby ul.Skarbowców

Soccertrip365.com ] Zwiedził tym razem Wrocław. Stolica dolnegośląska jak każde miasto ma swoje skarby stadionowe. Poza super nowoczesnym stadionem, który był wybudowany na Euro 2012 są inne które mają 100% bogatą historię. Więcej o historii tych stadionów i wrocławskiej piłce przypomnia na kartach bloga soccertrip365.com.

Zapraszam do lektury artykułu: „Angielskiej chorobie we Breslau”  czyli piłki nożnej przed II wojną światową.

Co po wojnie? W powojennym Wrocławiu kluby powstawały dopiero ok 1945 roku. Jest grupa stadionów i klubów których już nie ma 🙁 Lotnik, Odra, Pafawag (w tym ostatnim klubie grał obecny trener Śląska Pawłowski). Odwiedziliśmy kilka stadionów które jeszcze są:

Śląsk, Polonia Wratislavia, Stadion Olimpijski Ślęzsą jeszcze Parasol czy Polar. oraz „perła miasta” Stadion przy ul.Skarbowców
Zapraszam na profile do śledzenia naszych wypraw na różnych frontach:

soccerTrip365 twitter youtube instagram facebook