Zajęcia sportowe -dobór stroju na lekcje wychowania fizycznego.

Zajęcia sportowe -dobór stroju na lekcje wychowania fizycznego.

04/09/2020 Wyłączono przez slawomirpartyka.com.pl

Zajęcia sportowe – dobieranie stroju  na lekcje wychowanie fizyczne lub trening sportowych to z pozoru nic wielkiego i wystarczy przecież zwykła, bawełniana koszulka i spodenki.

Bez względu na wiek  mało kto przechodzi obojętnie do tego co zakładamy na zajęcia sportowe.  Przygotowałem kilka  punktów na które warto zwrócić uwagę i może to zainspiruje kogoś do  zwrócenia uwagi na to w czym ćwiczymy podczas zajęć sportowych.

koszulka i spodenki

Ważne by była zmienna i najlepiej  z materiału który jest przewiewny szybko schnący. Dzięki czemu szybciej transportuje wilgoć do zewnątrz, pozostawiając uczucie suchości. (materiał: Poliester,  Elastan). Wszystkie zespoły sportowe na świecie te amatorskie i zawodowe   rozgrywają swoje zawody właśnie w sprzęcie sportowym z tego materiału.

Dres + Kurtka przeciwiatrowa + czapka

Podobnie jak z koszulkami dres powinien być z  przewiewnych materiałów odprowadzających  wilgoć. Kurtka  powinna być lekka i chronić przed wiatrem i deszczem a w połączeniu z  dresem i dodając czapkę tworzy komplet na naprawdę wietrzne i chłodne dni. Spokojnie  w takim stroju można ćwiczyć podczas wychowania fizycznego i treningów na świeżym powietrzu.

skarpetki

Mogą być  z różnych materiałów: bambusa, bawełny czy poliestru, z dodatkami elastanu.  Każde włókno ma swoje właściwości wedle upodobań i sportów. Najważniejsze że trzeba je mieć i zmieniać podobnie jak pozostała cześć stroju. Najczęściej skarpetki są z 100% bawełny która chłonie wilgoć i chodzenie cały czas z „mokrą stopą” nie jest niczym przyjemnym.

buty

Technologia nieustannie się zmienia, mamy coraz bardziej  zaawansowane zegarki, telefony czy komputery i podobnie jest też obuwiem. Kiedyś wspominałem  o butach  na salę  dziś postaram się rozwinąć delikatnie ten temat. Bardzo dobra przyczepność w sporcie dzieci, amatorskim czy zawodowym do podstawowe kryterium w ich doborze. To jakie obuwie wybierzemy będzie wpływać na końcowy efekt  gry oraz bezpieczeństwo co jest najważniejsze.

Miejsc gdzie możemy uprawiać sport jest dużo:

  • sala
  • sztuczna trawa
  • miękka lub twarda murawa naturalna,
  • beton lub asfalt który mam na ulicach miast.

Butów do uprawiania sportu jest jeszcze więcej ale dla dzieci  najlepszymi butami na zajęcia w szkole lub zajęcia sportowe będą dwa typy. Dzieci szybko rosną i trudno inwestować  2/3 pary obuwia  co 3-4 miesiące. Dlatego warto przeanalizować gdzie będą odbywały się zajęcia i dobrać jedną parę.

  • turf TF/TT, FxG, AG – na boiska ze sztuczną trawę lub suchy tartan oraz salę jeśli nie będą zostawiać śladów na sali (oznaczeniena obuwiu „No mark”).
  • halowe  oznaczenia: IC, IN, CT.  na zajęcia w sali

 

Aplikacja do organizacji turniejów piłki nożnej. #dlaTrenera

sportowe

Dołącz do mnie na Facebooku!     Twitterze!   Instagramie! `