#Zostańwdomu zajęcia sportowe -krzyżówka, quiz, koło fortuny i video.

#Zostańwdomu zajęcia sportowe -krzyżówka, quiz, koło fortuny i video.

13/05/2020 0 przez slawomirpartyka.com.pl

Zostań w domu to hasło brzmi już od połowy marca 2020 roku. Lekcja WF-u, zajęcia/treningi sportowe przenoszą się do internetu. Zadania od przedszkolaka do VIII klas.

 

Jest to bardzo trudny okres dla wszystkich:  dzieci, nauczycieli, rodziców. Każdy musi  zmierzyć się z czymś co do tej pory było nieznane, niemożliwe lub bardzo trudne. On-line – czyli status jaki mamy  obecnie w różnego rodzaju urzędach, kiedyś niemożliwe  teraz jest to realne, wizyty lekarskie  podobnie? A także kolejne, spotkania ze znajomymi w sieci były pomijane tylko w  ostateczności wybieraliśmy rozmowy video w sieci. Wreszcie lekcje szkolne i w tym wychowanie fizyczne w domu do tej pory były fikcją dziś są rzeczywistością.

 

W rezultacie rodzic wciela się w rolę asystenta nauczyciela, nauczyciel odkrywa nowe  możliwości lekcji do tej pory  nie praktykowane w szkołach podstawowych. Nikt nie był przygotowywany do radzenia sobie z tak niecodziennym zjawiskiem jakim jest  nakaz wychodzenia z domu. Nauczyciele prześcigają się z materiałami  które można wykorzystać jako zajęcia w czterech ścianach.

Najbardziej zwróciły moją uwagę te materiały które sam chciałem wykorzystać na potrzeby moich uczniów i zawodników.  Stworzyłem listę z kilka rzeczami którą pozwolą na rozwijanie się sportowo na różnych płaszczyznach. Poniżej przedstawiam propozycje aktywnych zajęć sportowych przez Internet do wykonania samodzielnie w domu.

QUIZ –  13 zadań

(dopasowanie: flag, logotypów klubów, piłkarzy)

 Sportowe koło fortuny w domu.

(wiek dla każdego od przedszkola do 8 klasy, poza skakanką zadania bez sprzętu sportowego)

Gra ON LINE – Dawid Górka

Chciałbym zaprosić do gry  planszówki online autorstwa Dawida Górki. Pojedynek Nauczyciel vs uczeń. Gra zawierająca ćwiczenia do wykonania i pytania teoretyczne .

Krzyżówka-   od klas 5 <

(historia polskiej piłki nożnej, można podać NICK np. twitter, instagram ).

 

QUIZ 50 pytań o piłce nożnej

[Król strzelców MŚ,EU, Polski, wymiary bramki, sukcesy Rep.Polski itp.]

 Materiały wideo. ćwiczenia

 

Dziś w ramach #MuzeumOnline ⚽️????⚾️??? przygotowaliśmy dla Was kolejne filmowe spotkanie z historią sportu. Zapraszamy na lekcję o medalach olimpijskich ??. Dowiecie się m.in, kiedy i gdzie Polacy zdobyli pierwsze medale olimpijskie oraz gdzie znajduje się

Piotr Malec GettingStronger

Jestem magistrem wychowania fizycznego, certyfikowanym trenerem personalnym z ramienia IFAA, trenerem piłki nożnej z licencją UEFA A,

 

Stefan Padło

Robert #Podoliński pokazuje jak przeprowadzić #trening piłkarski dla dzieci w warunkach domowych

Mateusz Szmytkowski – wfonline

Teoria, cel oraz techniki rozciągania wraz z zestawem podstawowych ćwiczeń rozciągających całe ciało. Gotowa lekcja wf oraz sposób na zwiększenie mobilności naszego ciała w domowym zaciszu. Ćwiczenia należy wykonywać pod opieką rodzica lub osoby dorosłej.

Dołącz do mnie na Facebooku!     Twitterze!   Instagramie!