Czarni Połaniec – Sokół Sieniawa

27/08/2023 0 przez slawomirpartyka.com.pl

Ostatni raz byłem w Połańcu gdy istniało woj. tarnobrzeskie a ja grałem w reprezentacji OZPN Tarnobrzeg 😉 . Nie było też połączenia mostem województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego. Obecnie Czarni Połaniec gra na 4 poziomie  tj III liga grupa 4.

Czarni Połaniec – Sokół Sieniawa 4:1 (3:1) 19 sie 2023 | 17:00

Bramki: Arleison Martinez 3, Michał Banik 16, 87, Damian Bawor 40 – Sebastian Kwaczreszwili 45

Połaniec najbardziej  znany w Polsce jest z elektrowni która z daleka  rysuje się  w krajobraz regionu.  W tym sezonie może się to zmienić.   Podopieczni trenera Szymczaka od pierwszych minuty meczu z Sokołem Sieniawa pokazali dużą chęć by  mecz rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. W 40 minucie spotkania, Czarni prowadzili już 3:0.  Goście zdołali strzelić jedną bramkę i do przerwy było 3:1.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu z Sieniawy, ale  defensywa Czarnych była w tym meczu dobrze zorganizowana. Mimo wielu sytuacji bramowych miejscowi zdołali strzelić tylko jednego gola w 87 minucie. Tabela ligi (flashscore).

Świętokrzyskie  ma kluby piłkarskie które sięgają blisko 100 letniej historii.