Jedenastka serialowa – cześć 1

Jedenastka serialowa – cześć 1

01/11/2014 0 przez slawomirpartyka.com.pl

Nowe sezony sportowe można również przypisać analogicznie do wydarzeń kulturalnych – niektórzy potrafią czekać na nie całe lato:) Nie da się ukryć, że nowe sezony są również w serialach. Zapraszam też do grupy  FB Serialomaniak – kochamy seriale

 

Jako zawodnik i trener muszę przyznać, że niektóre produkcje kinowe, telewizyjne, teatralne dostarczają tyle samo emocji co piłkarskie premiery. Transferowe telenowele, dramaturgia, komedia, dreszczowiec, nieprzewidziane zwroty akcji. Wszystko, a czasami jeszcze więcej, dzieje się zarówno na boisku jak i na szklanych ekranach.  Z pośród ogromnej liczby przygód serialowych bohaterów, chciałbym podzielić się moją listą ulubionych telewizyjnych produkcji. Przedstawiam Wam moją pierwszą jedenastkę w świecie seriali (kolejność jest wg. roku produkcji). [Autor grafiki: Anthony Geoffroy – Art anthonygeoffroy.com]

Wcześniejsze częsci „11 filmowej” [  cześć 2  część 3  część 4  część 5   część 7 część 8]

Świetnym zestawieniem , w moim odczuciu, serialowych emocji są filmy, których tematyka splata różne wymiary przestępczości i sprawiedliwości. Najlepiej gdy jeden styl wiąże się z innymi gatunkami filmowymi jak dramat czy thriller, który charakteryzuje się napięciem, niepewnością i tajemniczością. Do tego można dodać szczyptę komedii  i mamy idealny film dla mnie! :)Poniżej polecam na jesienne wieczory i deszczowe dni wyjściowa jedenastkę.

Moja jedenastka

1. Detektyw Monk [2002-2009] – komedia kryminalna
Zabawna lekka komedia kryminalna. Dobra na poprawę humoru. Jest do dobry serial na początek drogi serialów kryminalnych.

2. Californication [2007-2014] – dramat, komedia
Komedia która charakteryzuje się zabawnymi dialogami które mnie bawią i śmieszą. Jest ciekawy i chętnie oglądam i czekałem na nowe odcinki/sezony.

3. Kamuflaż [2010] – dramat, kryminał, akcja
Serial akcji, lekki kryminał dla familijnego widza.

4. Sherlock [2010] – dramat, kryminał
Sherlocka nikomu nie trzeba przedstawiać. Zagadkowy, nieprzewidywalny, taki jak lubię. Świetna produkcja, warto poświęcić czas na obejrzenie.

5. Impersonalni [2011] – kryminał, thriller
Bardzo fascynujący kryminał, każdy oglądnięty odcinek powoduje że chce się oglądać kolejne. To jest mój typ.

6. Teoria wielkiego podrywu [2007] – komedia
„Podglądanie” tej paczki znajomych i przeżywanie razem z nimi każdego dnia jest naprawdę świetną sprawa. 10 sezonowa produkcja jest komedią, którą polecam każdemu. Warto przenieść się w ich świat.

7. Homeland [2011] – thriller
Brak przewidywalności, wciągający jak kulki lotto przez maszyne losującą. Mocno dreszczowa produkcja dla lubiących tego typu zastrzyk emocji. 3x na Tak!

8.Touch [2012-2013] – dramat, sci-fi
Serial dla wszystkich. Ukazuje oblicze troski o bliskich, która ma dla mnie dużą wartość.

9. Czarna Lista [2013] – dramat, kryminał
Udany kryminał, pojawiają się emocje, ciekawość, lęk, troska o losy bohaterów. Chciałbym zawsze tak dobrze trafiać, jak z tym serialem

10. Breaking Bad [2008-2013] – dramat,
Lubię poznawać nowych ludzi, tu poznałem nauczyciela chemii. Widziałem talent i kierunek, w którą stronę został nakierowany. Świetna produkcja pokazująca „życiowe wybory” i to jaki mają wpływ na los.

11. Detektyw [2014] – dramat, kryminał
Fascynują mnie realne światy detektywów. Ich współpraca z innymi. To jak piłkarski zespół . Grają wszyscy ale mają jeden cel. „Jeden za wszystkich , wszyscy za jednego”. To wpajam młodym adeptom piłkarskim. Serial bardzo polecam!

 

@Sl_Partyka | facebook | instagram